top of page

Page Title

Uzstādīšanas process

1-9971.jpg

Koka apšuvuma rokasgrāmata

 

Kāpēc man vajadzētu izvēlēties koka apšuvumu savam projektam? Koksne ir nenoliedzami skaista un estētiski daudzpusīga, iekļaujoties gandrīz jebkurā vidē. Tas var nodrošināt nemanāmu pāreju starp ēku un apkārtējo zaļumu vai acij tīkamu kontrastu pilsētvidē. Dabiski materiāli, piemēram, kokmateriāli, pat liek mums justies labi — teorija, kas pazīstama arī kā biofilija!

 

Salīdzinot ar citiem, koka apšuvums ir arī videi draudzīgāks būvmateriāls, kas savā dzīves ciklā uzglabā kaitīgās siltumnīcefekta gāzes no atmosfēras. Ilgtspējīgi apsaimniekotos mežos katram novācamajam kokam tiek stādīts cits. Tas padara kokmateriālus par lielisku veidu, kā iepīt jūsu projektā ilgtspējīgu stāstu.

 

Kokmateriāli ir arī arhitektoniski daudzpusīgi un pielāgojami, piemēroti jebkuram projektam neatkarīgi no izmēra.

 

Vai zinājāt, ka koka apšuvums var arī uzturēt ēkās stabilāku temperatūru? Tas ir koka šūnu struktūras rezultāts. Faktiski koksne izolē piecpadsmit reizes labāk nekā mūris, 400 reizes labāk nekā tērauds un 1770 reizes labāk nekā alumīnijs. Tas arī padara to par lielisku skaņas izolatoru, novēršot troksni.

 

Kādi ir vislabākie kokmateriāli ārējam apšuvumam? Labam ārējā apšuvuma kokmateriālam ir jāspēj ne tikai izskatīties labi, bet arī izturēt visu, ko gadalaiki rada — sauli, lietu, vēju, sniegu. Nepieciešama arī aizsardzība pret kukaiņiem. un sēnīšu uzbrukumiem. Papildus, svarīga ir ne tikai klimata izturība, bet arī  izmēru stabilitāte.

 

Skujkoki, piemēram, lapegle un egle, ir vieni no populārākajām izvēlēm āra koka apšuvumam, jo tie pilda šīs funkcijas. Eglei piemīt interesantas graudainības reljefs, kas jūsu projektam pievienotu kādu satriecošu dabisku raksturu. Egle ir arī īpaši spēcīga un izturīga pret skrāpējumiem.

 

Ārējo apšuvuma profili: dažādi veidi, stili, dizaini.

 

Apšuvuma profils attiecas uz to, kā koks tiek apstrādāts, un nosaka, kā detaļas sader kopā. Dažādi profili var nodrošināt ļoti atšķirīgu gatavo izskatu un pat ietekmēt laikapstākļu izturību un veiktspēju ārpus telpām.

 

Tāpat kā attiecībā uz sugām, attiecībā uz profiliem ir daudz veidu. Nav universāla “labākā profila ārējam koka apšuvumam” — to, protams, noteiks jūsu estētiskais redzējums un praktiskās vajadzības.

 

Daži profilu veidi var nodrošināt klasisku, tradicionālu vai zemniecisku izskatu, savukārt citi var piešķirt jūsu projektam gludu, modernu un mūsdienīgu sajūtu. Profila pielāgošana var arī nodrošināt aizsardzību pret mitrumu un nokrišņiem, tāpēc tas var ietekmēt jūsu lēmumu pieņemšanu, ja jūsu apšuvums atrodas augstā augstumā.

 

Neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts nelielai mājsaimniecībai vai liela mēroga komerciālam projektam, šis ir ideāls universāls profils un, iespējams, ir vispopulārākais.

Tātad, tagad,  kad esat izvēlējies sugu, profilu un stilu, jūsu domas varētu pievērsties apdarei, apšuvuma apkopei un apstrādei.

 

Āra apšuvums gandrīz vienmēr ir pakļauts tiešiem saules stariem kādā dienas posmā. Neatkarīgi no izvēlētās sugas tas galu galā mainīs apšuvuma krāsu, pārvēršot to sudrabaini pelēkā krāsā.

 

Dažiem cilvēkiem patīk dabīgā koka apšuvums, jo tas ir atkarīgs no laikapstākļiem, jo īpaši tiem, kas vēlas iegūt lauku stila arhitektūras sajūtu.

Vakuuma apstrāde

Tā ir metode, kas ļauj gruntēt, krāsot, beicēt, eļļot un lakot augstā kvalitātē no visām četrām pusēm.

Vakuuma pārklājamā ierīce ir ideāli piemērota kokmateriālu un koka izstrādājumu apstrādei kuru virsma ir nelīdzena (rupji birstēta, zāģēta, dažādi iezāģējumi vai iefrēzejumi utt.) savukārt krāsošana ar izsmidzināšanu ir labāk pimērota gludu virsmu apstŗadei (ēveletu, slīpētu vai viegli birstētu).

Labāks rezultāts

Lai nodrošinātu labāku rezultātu, iesakām rūpnieciski krāsotos apdares dēļus vēlreiz pārklāt ar krāsu pēc to montāžas, jo pēdējā krāsas kārta nosedz dēļu stiprinājumu - naglu vai skrūvju vietas. Rūpnīcā krāsoti apdares dēļi ir vispiemērotākie fasādēm un tiem ir būtiskas priekšrocības salīdzinot ar būvobjektā krāsotiem dēļiem. Krāsošana būvobjektā, ir komplicētāka, dārgāka un ne tik kvalitatīva.

Rūpnieciska krāsošana

Rūpnieciska krāsošana ļauj iegūt līdzenāku un kvalitatīvāku virsmas pārklājumu, nekā krāsošana ar otu vai rullīti. Kā ari apstrādes ilgums ir nesalīdzināmi ātrāks! Kokmateriāls tiek apstrādāts un žāvēts tikai un vienīgi iekštelpās kur ir nemainīga temperatūra un nav putekļaina vide, kas palielina to kvalitāti. 

Visus apdares materiālus ir iespējams tonēt pēc visu lielāko krāsu ražotāju katalogiem.

bottom of page